קישורים מומלצים: קמין נפט

חוץ מההוצאה הראשונית על רכישת הרכב, אנו מוצאים את עצמנו מבזבזים בלי סוף על תיקונים, תחזוקה ושלל הוצאות לא צפויות הקשורות אליו. איך אפשר לחסוך בהוצאות אלה?

כל בעל רכב יודע – אוטו זה בור ללא תחתית של הוצאות. יש את ההוצאות השוטפות של דלק, ביטוח חובה, ביטוח מקיף, ביטוח צד ג', טסט פעם בשנה, טיפולים ויש גם הוצאות לא צפויות ולא רצויות של תיקונים ותקלות שלא נדע. וזה בלי לדבר על ההוצאה הראשונית ברכישת הרכב, ושווי הרכב שיורד בכל יום.

כל אלו גורמים לנו לחפש דרכים לחסוך כמה שאפשר בהוצאות הרכב, כאשר התחום עם הכי הרבה אפשרויות הוא תחזוקת הרכב. המומחים של Gear נותנים לכם טיפים טובים לחיסכון שיכול להגיע אפילו לאלפי שקלים בשנה, בעזרת תחזוקה נכונה של הרכב.

שמנים ותוספים איכותיים מאריכים את חיי המנוע

בין אם אתם דואגים להחליף שמנים באופן קבוע, ובין אם אתם מחכים לטיפול התקופתי במוסך כדי שהם יחליפו לכם שמנים, חשוב לדעת שמנוע המקבל שמנים ותוספים איכותיים הוא מנוע המאריך שנים. דרשו מהמוסך לשים לכם במנוע שמנים ברמה גבוהה, גם אם בתוספת מחיר, ובצעו יום יום בעצמכם בדיקה של כמות השמן ואיכותו. מוסך המשתמש בבקבוקי שמן מחשידים, ללא תוויות מוכרות ובלי להתחשב בהוראות יצרן הרכב, הוא מוסך שלא כדאי לסמוך עליו.

אם המוסך בוחר מיוזמתו להוסיף תוסף כזה או אחר למנוע שלכם, יש לבדוק בדיוק איזה תוסף נכנס. תוסף הנוגד את הוראות היצרן עשוי להביא יותר נזק מתועלת. תפקיד התוספים לנקות את המערכת הפנימית ולמנוע פליטה של חומרים מזהמים המלכלכים את המנוע ומקצרים את חייו. תוסף איכותי לשמן ולדלק יאריך את חיי המנוע, ישפר את ביצועיו ויחסוך דלק. שווה להשקיע מאמץ בתחומים הללו.

בדיקה יומיומית

ישנה סדרה של בדיקות שרצוי מאוד לבצע בכל יום, אם רוצים באמת לחסוך בהוצאות הרכב ולתחזק אותו כראוי. בדיקה של שמן ומים חשובה על מנת לשמור על מצב תקין של המנוע. יש למלא את נוזל הקירור והשמנים הרשומים בהוראות היצרן בלבד.

בעודכם בודקים דברים אלו ומכסה המנוע פתוח, כדאי להעיף מבט ולבדוק אם ישנו משהו שנראה חשוד, כמו סדקים, נזילות, חוטים קרועים או משוחררים ועוד. מומלץ בנוסף להסתכל מתחת לרכב לאחר שהרכב נח כמה שעות, ולוודא שאין שלוליות מים או שמן המעידות על נזילות כתוצאה משברים או חורים ברדיאטור, במיכל הדלק, ועוד.

חשוב לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים אחת לשבוע, בהתאם להוראות היצרן, ולמלא אוויר על מנת לשמור על הבטיחות שלכם בנסיעה ומניעת שחיקה של הצמיגים. פעולות אלו ואחרות בהקפדה יומיומית, חוסכת הרבה מאוד כסף וכאבי ראש של מוסכים. כדאי לאמץ וליישם במיוחד בתקופה זו של עליות מחירים ומיתון.