להשיג רכב מליסינג זה תהליך שיכול להיות מאוד יקר ולא אפקטיבי אלא אם פונים למקורות המידע הנכונים.

בעבר הלא רחוק מרבית הרכבים שנעו על כבישי ישראל נרכשו מאנשים פרטיים שמכרו את הרכב שלהם לאחרים. אתם בודאי זוכרים עד כמה "רכב יד ראשונה מרופא" נחשב למציאה בתחום רכבי יד שניה שהציע שוק המכוניות. היום, מקורם של מכוניות יד שניה רבות הוא מחברות ליסינג. כלומר, גם אנשים פרטיים יכולים לרכוש רכב שאינו חדש בקנייה אמינה ובטוחה לחלוטין, גם כשהרכב לא היה של רופא...

מדוע לרכוש רכב מאדם פרטי שלא מוכר לכם (ואולי לא יגלה לכם שהרכב שלו עבר תאונה), אם אתם יכולים לרכוש רכב יד שניה אמין ביותר מחברת ליסינג פרטי? הרי בעסקה שכזו תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם לא קונים "חתול בשק". רכב מליסינג נמצא באחריות החברה מטופל על ידה כראוי במשך השנים לפי דרישות היצרן, הרכב בוודאי לא גנוב חס וחלילה, והשקיפות באשר לעברו של הרכב היא מלאה.

שיטת הליסינג שהתחילה בשוק העסקי, התרחבה והיא פופלריות היום גם בקרב אנשים פרטיים ובעלי עסקים קטנים. עסקה שכזו מאפשרת לכל אחד לרכוש רכב חדש או רכב יד שניה באחריות, במצב מצוין, בתשלומים חודשיים נוחים, ובמימון חוץ בנקאי שלא מכביד על חשבון הבנק השוטף. עסקה שכזו היא עסקה מימונית פשוטה שבה כ-20% ממחיר הרכב משולמים לחברה כתשלום ראשוני וכל היתר ישולם בתשלום חודשי קבוע.

עסקאות הליסינג נחלקות לשתי קטגוריות עיקריות: ליסינג פרטי וליסינג תפעולי למגזר העסקי. בקטגוריה התפעולית החברה אחראית ומממנת את כל נושא תפעול הרכב. לאחרונה, בעקבות התחרות ההולכת וגוברת בשוק הרכב, החלו מספר חברות להכין תכניות פיננסיות חדשות שבהן גם עסקאות ליסינג פרטי יזכו לאותן הטבות כמו הליסינג התפעולי. המשמעות היא שהרישוי השנתי, הביטוח והטיפולים השוטפים, ימומנו על ידי חברות הליסינג.

בסיכומו של דבר ניתן לומר שהשינויים שחלו בשנים האחרונות בהרגלי הצריכה של האזרח הישראלי השפיעו גם על דרכי רכישת הרכב המשפחתי. היום רכישת רכב מליסינג אינה יוצאת דופן אלא להיפך, היא נחשבת לרכישה בטוחה ולצעד עסקי חכם שהולך ונעשה יותר ויותר פופולרי.